Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay

Kullanım Kılavuzu

Nasıl Kullanılır Videoları

Sıkça Sorulan Sorular

Genel Sorular

Bunun birkaç nedeni olabilir: Delme cihazı derinliği cildiniz için çok sığdır. Lütfen daha yüksek bir penetrasyon derinliği ayarı seçin. Delme cihazının deriye sıkıca bastırılması gerekir. Delme cihazına bir lanset yerleştirildiğinden emin olmak için kontrol edin. Lütfen parmak delme aletinin kullanım talimatlarını da kontrol edin.

Süresi dolmuş lansetler kullanılmamalıdır. Son kullanma tarihi geçmiş bir neşterin kullanılması, lanset sterilitesini kaybetmiş olabileceğinden delinen bölgede enfeksiyona neden olabilir.

Lanset takılıyken delme cihazı düşürmek, tutucusundaki lanseti gevşetebilir. Böyle bir durumda, neşter artık düzgün şekilde yerleştirilmeyecek ve kan elde etmek için kullanılamayacaktır. Nadir durumlarda, neşter kapaktan dışarı çıkabilir. Kapağın ön tarafına dokunmamaya özen gösterin.

Hayır. Yalnızca bir kişi tarafından kullanılması amaçlanmıştır ve birden çok kullanıcı üzerinde kullanılmamalıdır. Delme cihazınızı başka biri kullanırsa, çapraz enfeksiyon riski artar.

Lansetler hijyenik nedenlerden ve lansetin tekrar tekrar kullanıldığında körelmesi sebebiyle tek kullanımlıktır. Bu nedenle, her test yaptığınızda yeni, steril bir lanset kullanılmalıdır.

Lansetler

Fastclix için yeni lanset hazırlama kolunun yanında yer alan kalan lanset sayısını gösteren küçük pencereyi kontrol edin. Pencerede 1 sayısı görüntüleniyorsa, son lanseti kullanıyorsunuzdur ve yeni bir lanset için lanset tamburunun değiştirilmesi gerekir. Softclix için ise lanset takma yerinde herhangi bir lanset olup olmadığını kontrol edin. Hiçbir lanset yok ise yeni bir lanset takılması gerekir.

Lansetlere karşı gelişen alerjik reaksiyon raporları oldukça nadirdir. Lansetler silikon kaplı değildir ve lateks içermez. Lansetler, tıbbi amaçlar için onaylanmış paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu çelik% 18 Krom ve yaklaşık% 9 Nikel içerir.

Accu-Chek FastClix ve Accu-Chek Softclix parmak delme cihazları benzersiz Clixmotion teknolojisini kullanır. Clixmotion teknolojisi, yani lansetin hem ileri hem de geri hareketinin minimum titreşim ve salınımlarla hassas bir şekilde kontrol edildiği anlamına gelir. Bu özel yönlendirmeli hareket, nazik kan numunesi almanın anahtarıdır. Lansetin, yanal hareketi en aza indirmek ve daha az sinir ucu rahatsız edildiğinden ağrı hissini azaltmak için tasarlanmış bir hareketle cilde nüfuz etmesi için sadece birkaç milisaniye gerekir. Deride lanset kesin bir şekilde durdurulur ve ardından hemen aktif olarak geri çekilir. Bu hızlı, kontrollü delme hareketi cilt ve sinir ucu hasar riskini azaltmaya yardımcı olur.

Her bir parmak delme işleminde daima yeni bir lanset kullanın. Bunu yaparak enfeksiyon riskini azaltırsınız ve neredeyse acısız parmak delme sağlanabilir.

Hayır, güvenlik ve hijyenik nedenlerle, her seferinde yeni bir lanset kullanmanız gerekir.

Son kullanma tarihi geçmiş bir lansetin kullanılması, sterilitesini kaybetmiş olabileceğinden delinen bölgenin enfeksiyona neden olabilir. Sterilizasyon tarihinden itibaren 4 yıllık sterilite garantisi veriyoruz, böylece lansetinizi kullanmak için bolca vaktiniz olur.

Hayır, güvenlik ve hijyenik nedenlerden ötürü, lanset tamburunu daha önce kullanılmış olan tambur içindeki bir lanseti tekrar kullanmak mümkün değildir.

Tüm Sıkça Sorulan Soruları görüntüleyin
Still can't find what you need?

Geri bildiriminizi dinlemek isteriz.

Gidin

Accu-Chek Softclix

Ürün Bilgisi

Accu-Chek Softclix parmak delme cihazı, cilt tipine göre 11 kişiselleştirilmiş delme derinliği ayarlama seçeneği sağlar. Clixmotion teknolojisi, parmak ucundan hassas bir dokunuş ile kan örneği alınmasını sağlar.

Kullanım Kılavuzu

KİŞSELLEŞTİRİLEBİLİR

11 lanset derinliği ayarı

PENETRASYON ARALIĞI

0,8 - 2,3 mm

GÜVENLİK

Hassas delme, daha az cilt hasarı riski

İĞNE GENİŞLİĞİ

0,4 mm

AĞIRLIK

21 g

Özellikler
  • Clixmotion teknolojisi lansetin hareketini kontrol eder
  • Clixmotion teknolojisi parmak ucundan hassas bir dokunuş ile daha az cilt hasarı sağlar
  • Farklı cilt tipleri için 11 lanset derinliği ayarına sahiptir
Ek özellikler
Lanset Derinliği:

11 sabit derinlik seçeneği, döndürülebilir kapakla ayarlanır

Penetrasyon Aralığı:

0,8 - 2,3 mm

Delme Teknolojisi:

Clixmotion Teknolojisi

Ağırlık:

21 g

İğne Çapı:

0,4 mm

Accu-Chek Softclix parmak delme cihazı nasıl kullanılır?
  • Kapağı çıkarın. Lanset tutucusuna yeni bir lanset yerleştirin ve “klik” sesi gelene kadar içeri itin.
  • Kapağı yerine oturana kadar tekrar bastırın.
  • Kapağı istenen derinliği ayarlayana kadar döndürün.
  • Hazırlama düğmesine “tık” sesi gelene kadar basın.
  • Parmak ucunun kenarına sıkıca bastırın.
  • Sarı düğmeye delme işlemini gerçekleştirmek için basın.
  • Kan şekerinizi ölçtükten sonra, lanseti çıkarmak için kapağı çıkarın ve ejektörü ileri doğru kaydırın.

 

Referanslar

*Kocher S, et al. Comparison of lancing devices for self-monitoring of blood glucose regarding lancing pain. Journal of Diabetes Science and Technology 2009;Volume 3,Issue 5