Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay

Kullanım Kılavuzu

Nasıl Kullanılır Videoları

Tüm videoları görüntüleyin

Sıkça Sorulan Sorular

Genel Sorular

Bunun birkaç nedeni olabilir: Delme cihazı derinliği cildiniz için çok sığdır. Lütfen daha yüksek bir penetrasyon derinliği ayarı seçin. Delme cihazının deriye sıkıca bastırılması gerekir. Delme cihazına bir lanset yerleştirildiğinden emin olmak için kontrol edin. Lütfen parmak delme aletinin kullanım talimatlarını da kontrol edin.

Kullanılmış tambur, evsel atıklarla birlikte kolayca imha edilebilir.

Tamburlarınızı temiz tutun ve aşırı sıcaklıklardan koruyun, sıcak bir arabada veya buzdolabında saklamayın.

Hayır, içermez.

Hayır. Yalnızca bir kişi tarafından kullanılması amaçlanmıştır ve birden çok kullanıcı üzerinde kullanılmamalıdır. Delme cihazınızı başka biri kullanırsa, çapraz enfeksiyon riski artar.

Süresi dolmuş lansetler kullanılmamalıdır. Son kullanma tarihi geçmiş bir neşterin kullanılması, lanset sterilitesini kaybetmiş olabileceğinden delinen bölgede enfeksiyona neden olabilir.

Lanset takılıyken delme cihazı düşürmek, tutucusundaki lanseti gevşetebilir. Böyle bir durumda, neşter artık düzgün şekilde yerleştirilmeyecek ve kan elde etmek için kullanılamayacaktır. Nadir durumlarda, neşter kapaktan dışarı çıkabilir. Kapağın ön tarafına dokunmamaya özen gösterin.

Lansetler hijyenik nedenlerden ve lansetin tekrar tekrar kullanıldığında körelmesi sebebiyle tek kullanımlıktır. Bu nedenle, her test yaptığınızda yeni, steril bir lanset kullanılmalıdır.

Lansetler

Fastclix için yeni lanset hazırlama kolunun yanında yer alan kalan lanset sayısını gösteren küçük pencereyi kontrol edin. Pencerede 1 sayısı görüntüleniyorsa, son lanseti kullanıyorsunuzdur ve yeni bir lanset için lanset tamburunun değiştirilmesi gerekir. Softclix için ise lanset takma yerinde herhangi bir lanset olup olmadığını kontrol edin. Hiçbir lanset yok ise yeni bir lanset takılması gerekir.

Lansetlere karşı gelişen alerjik reaksiyon raporları oldukça nadirdir. Lansetler silikon kaplı değildir ve lateks içermez. Lansetler, tıbbi amaçlar için onaylanmış paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu çelik% 18 Krom ve yaklaşık% 9 Nikel içerir.

Accu-Chek FastClix ve Accu-Chek Softclix parmak delme cihazları benzersiz Clixmotion teknolojisini kullanır. Clixmotion teknolojisi, yani lansetin hem ileri hem de geri hareketinin minimum titreşim ve salınımlarla hassas bir şekilde kontrol edildiği anlamına gelir. Bu özel yönlendirmeli hareket, nazik kan numunesi almanın anahtarıdır. Lansetin, yanal hareketi en aza indirmek ve daha az sinir ucu rahatsız edildiğinden ağrı hissini azaltmak için tasarlanmış bir hareketle cilde nüfuz etmesi için sadece birkaç milisaniye gerekir. Deride lanset kesin bir şekilde durdurulur ve ardından hemen aktif olarak geri çekilir. Bu hızlı, kontrollü delme hareketi cilt ve sinir ucu hasar riskini azaltmaya yardımcı olur.

Her bir parmak delme işleminde daima yeni bir lanset kullanın. Bunu yaparak enfeksiyon riskini azaltırsınız ve neredeyse acısız parmak delme sağlanabilir.

Tüm Sıkça Sorulan Soruları görüntüleyin
Still can't find what you need?

Geri bildiriminizi dinlemek isteriz.

Gidin

Accu-Chek Fastclix

Ürün Bilgisi

Accu-Chek FastClix parmak delme cihazı cilt tipinize göre kişiselleştirmenize izin veren 11 derinlik ayarı sunar. Delme cihazı, önceden yüklenmiş 6 lansetten oluşan bir tambur kullanır, böylece tek tek lansetlerle uğraşmazsınız.

Kullanım Kılavuzu

KOLAYLIK

Tek tıklama yeterlidir

LANSET TAMBURU

Önceden yüklenmiş 6 lanset

DÖNER KAPAK

11 derinlik ayarı

İĞNE GENİŞLİĞİ

0,3 mm

CİHAZ BOYUTU

119 x 19 mm

Özellikler
 • Tek tıkla delme işlemi
 • Yeni lanset hazırlama kolu ile yeni bir lansete geçiş
 • Döndürülebilir kapak, farklı cilt tipleri için 11 derinlik ayarı sunar.
 • Lanset tamburu içerisinde önceden yüklenmiş 6 lanset içerir.
 • Yeni lanset hazırlama kolunun yanındaki pencere, bir tamburda kalan lanset sayısını gösterir.
 • Yanlışıkla lanset batma riskinde azalma
 • Clixmotion teknolojisi minimum titreşim ve salınımlarla lanset hareketini yönlendirir.
Ek özellikler
Konfor:

11 derinlik ayarı ile penetrasyonu kontrol edin

Penetrasyon aralığı:

0,7 - 2,2 mm

Kullanmak için:

Tetik butonu kurun ve delin!

Uzunluk ve genişlik:

119 mm x 19 mm

Ağırlık (tamburlu):

19,3 g

Yalnızca bireysel kullanım için:

Accu ‑ Chek FastClix parmak delme cihazı yalnızca kişisel kullanım içindir. Sadece bir kişiden kan almak için kullanılmasına izin verilir. Delme cihazı başkaları, hatta aile üyeleri tarafından kullanılıyorsa veya sağlık uzmanları bu delme cihazını farklı kişilerden kan almak için kullanıyorsa enfeksiyon bulaşma riski vardır. Bu nedenle, bu delme cihazı sağlık tesislerinde ve kurumlarında profesyonel kullanım için uygun değildir.

Çevresel ihtiyaçlar:
 • Kritik olmayan plastik malzeme
 • Biyouyumlu malzemeler
 • Lateks içermez
Tambur başına lanset sayısı:

6

Görüntüleme:

Evet. Kullanılabilir lanset sayısı, kolun yanındaki pencerede gösterilir.

Yeni ve kullanılmış tamburlar:

Kullanılmış bir tambur üzerinde kırmızı bir işaret görüntülenir.

Kullanılmış veya çıkarılmış bir tamburu yeniden kullanabilir miyim ?:

Hayır, tavsiye edilmez.

Lansetleri yeniden kullanabilir miyim?:

Her delme işleminde daima yeni bir lanset kullanın. Bunu yaparak enfeksiyon riskini azaltırsınız ve delme işlemi neredeyse acısız hale gelir*

İğne çapı:

0,3 mm (30G)

Lateks içermez:

Evet

Accu-Chek Softclix parmak delme cihazı nasıl kullanılır?

Tek tıklama hareketi ile delme işlemini uygulamaya olanak verir. İşlemi uygulamadan önce daima ellerinizi yıkayın ve kurulayın.

Bir tambur yerleştirme:

 • Cihazın ucundaki kapağı çıkarın.
 • Lanset tamburunu yerleştirin.
 • Kapağı yerine takın.

Lanset derinliğini ayarlama:

11 derinlik ayarından birini seçmek için döndürülebilir kapağı çevirin. 2 ile başlayın ve cilt tipinize göre ayarlayın.

Kan örneği alma:

Tek tıklama hareketi ile işlemi yapmak için tetik butonuna basın.

Yeni bir lansete geçme:

Yeni bir lansete geçmek için kalan lanset sayısını gösteren pencerenin yanında yer alan yeni lanset hazırlama kolunu ileri geri hareket ettirin. Bu şekilde penceredeki sayı değişir ve size tamburda kaç tane lanset kaldığını gösterir.

Referanslar

*Kocher S, et al. Comparison of lancing devices for self-monitoring of blood glucose regarding lancing pain. Journal of Diabetes Science and Technology 2009;Volume 3,Issue 5